Rychlé otázky – Cestování bez cenzury aneb trampoty Dannyho a Gazy (Jan Gazur)

Dnes se zaměříme na projekt “Cestování bez cenzury,” který tvoří Jan Gazur společně s Danem Kuchařem, což jsou moji spolužáci ze základky. Už na základce se toho moc nebáli a nebojí se toho ani na cestách. Mrkněte na jejich blog a budete se celkem divit, co je všechno možné. Začínáme s Janem Gazurem.

 1. Co tě na tom cestování vlastně baví? – Poznávání nových míst, kultur, jídla a především nových lidí!
 2. Cestuješ sám? – Doteď jsem cestoval převážně ve 2, ale přešel jsem na sólo… 🙂
 3. O jaké zemi přemýšlíš? – Poslední dny o Pákistánu, dneska se mi o něm zdál i sen. 😀 Jinak z Evropy o Islandu a hodně mě táhne Jižní Amerika.
 4. Kam pojedeš příště? – Plánoval jsem jet do Indie, ale po vyplnění stupidních otázek na víza všeho druhu mě úplně přešla chuť, tak jsem se podíval do mapy Asie a nakonec letím na Srí Lanku, kde začnu s cestou kolem světa.
 5. Plánuješ? – Plánuji, ale naplánovat se to stejnak nedá. 😀 Vždy si obhlédnu nejzajímavější místa, naplánuji přibližnou cestu, ale většinou se to stejnak změní na místě.
 6. Airbnb, hostely, hotely, CouchSurfing? – Nejlepší je CS, ale ne vždy je ta možnost, takže pak volím hostely. Airbnb využívám, pokud jedeme někam ve větším počtu.

  14697226_1801973346739738_2041151354_o
  V nejlepší čajovně v Erbílu v Íráku
 7. Co nikdy na cestách nevynecháš? – Místní kuchyni.
 8. S průvodcem nebo bez? – 50/50
 9. Nejzajímavější jídlo na cestách? – Nejzajímavější byl určitě balut na Filipínách. Nechtěl jsem do toho jít a už do toho v životě ani nikdy nepůjdu, ale přemluvilo mě moje děvče z Filipín. Jedná se o zárodek kuřete nebo kachny. Prostě rozlousknete vejce, trochu si to ochutíte a bon appetit! Všichni si tam na tom pochutnávají, ale našincům se z toho spíš zvedá kufr… 😀
 10. Nejkurióznější zážitek? – Nejkurióznějším zážitkem pro mě byl asi první den z tříměsíční cesty po JV Asii. Tehdy jsme ani nedorazili do cílové destinace a na přestupu v Šanghaji nás obrala Čínská mafie o značnou část našeho tříměsíčního budgetu. 😀
 11. Kolik zemí máš na kontě?
 12. Kde se ti nejvíce líbilo? – To se velice těžko píše. Každá země má nějaká specifika. U moře se mi nejvíce líbí na Filipínách, tam se budu vracet pravidelně. Hory se mi hodně líbili v Gruzii a ve Švýcarsku. Celkově mám nejradši Blízký Východ a Asii.
 13. Nejoblíbenější místo v ČR? Těch je více, ale hodně se mi líbí na Šumavě a ve městě v Praze na Vyšehradu.
 14. Co bys dovezl do ČR? Nestresový život asijatů, kteří mnohdy nemají vůbec nic a i to se s vámi rozdělí. Líbí se mi, že jsou usměvaví a hodně mi to v Praze chybí.
 15. Co bys vyvezl z ČR? České pivo za českou cenu. 😀 A pokud by to mělo být něco špatného, tak asi politiky. :))
 16. Čeho už bylo dost? Otravných taxikářů!
 17. Když ne v ČR, tak kde? To zjistím, až dokončím cestu kolem světa. Zatím si úplně život jinde představit nedokážu, ale nikdy jsem nebyl v Karibiku a JA, tak uvidíme… :))

  14694913_1801974020073004_66383331_n
  Hrátky s medívkem v Gruzii.
 18. Pět věcí, které si jako první zabalíš? Hamaka, šátek, knížku, fotky nejbližších a spacák
 19. Máš nějaký cestovatelský hack? Zřejmě ne, ale základem je být dobře naladěný! 😉
 20. Tvůj nejdelší let? S přestupy asi 15 hodin, jinak nějakých 9 hod.? Přesně si to už nevybavuji.
 21. Spíš v letadle?  Většinou ano, ale občas když opouštím místo, které mi přirostlo k srdci a nepodává se na palubě alkohol, tak nemůžu usnout.
 22. Co posloucháš na cestách? Doteď to byl vždycky česko-slovenský rap, ale akorát si dělám nový seznam cestovatelských písní, tak to trochu obměním před cestou kolem světa.
 23. Můžeme tě někde sledovat? www.cestovanibezcenzury.cz, Facebook a pak dva Instagramy: Cestovanibezcenzury a Gazaxon

  14632760_1801973603406379_463264584_o
  Na okraji Trolího jazyku v Norsku

Mrkněte i na odpovědi lidí před Honzou. Také stojí za přečtení: Rychlé otázky.