Pomocník s přepočítáváním měn na cestách – XE Currency

Občas na cestách nastane situace, kdy ihned musíte přepočíst 3 měny najednou a vy se nejste jistí, že platba v dolarech, kterou místní obchodník nabízí, je tak výhodná, jak říká. Abyste si příště byli jistí, tak stahujte aplikaci XE Currency, která všechny švindly odhalí.

Jednou jsem letěl do Íránu a bral jsem to přes letiště v Istanbulu, kde byl přestup a já dostal šílený hlad. Rozhodl jsem se, že si koupím nějaký hamburger a že budu platit kartou. Nápad to byl dobrý, ale já bohužel nevěděl, jak moc drahá je turecká lira.

v Eurech nebo v Dolarech…

Nevěděl jsem, jestli mi z karty za hamburger strhnou pár korun a nebo tolik peněz, za které bych si mohl koupit dům. Různě jsem běhal po letišti, ale nebyl jsem schopný zjistit hodnotu měny a když už mi někdo něco řekl, tak to bylo v Eurech a nebo v Dolarech a po každé jinak.

Nějakým záhadným způsobem jsem to nakonec zjistil a koupil si poměrně drahý hamburger. Abyste jste se těmto zmatkům vyhnuli, stáhněte si aplikaci XE Currency, kterou můžete krom cestování používat, i když jste burzovní makléř.

Rovnou vyplňujete hodnoty ve měně, ve které zrovna lítáte…

Když máte internet, tak si stáhnete měny, které zrovna chcete používat a už se dál o nic nestaráte. Aplikaci stačí zapnout a vy již rovnou vyplňujete hodnoty ve měně, ve které zrovna lítáte. Vše se zobrazuje i v ostatních měnách, které máte nastavené.


Jinak aplikace samozřejmě disponuje více funkcemi. Mezi ně patří různé grafy vývoje kurzu, takže jestli se hodně nudíte, tak můžete zkoumat vývoj až deset let nazpátek. Další (ne)podstatnou funkcí, je funkce, která vám sdělí, jak jednotlivým bankovkám říkají místní a jak velké hodnoty se ukrývají na bankovkách a mincích.

Každopádně stahujte, stanete se hůře napálitelnými

Takže, když vám někdo na trhu bude tvrdit, že Dolary a Eura jsou skoro to samé, tak ho rychle můžete vyvést z omylu. Každopádně stahujte, stanete se hůře napálitelnými.

Na závěr přikládám video se starší verzí XE Currency, vše důležité tam je ale popsané.