Rychlé otázky – Weef’s world (Veronika Šubrtová)

Veronika má blog Weef´s world, který je velmi sympatický a má šmrnc. Krom cestování se zabývá Urbexem (láska k ruinám) a tvorbou videí (to má opravdu v malíku). K tomu všemu je digitálním nomádem. Inspirativní to slečna.

 1. Co tě na tom cestování vlastně baví? – Svoboda pohybu! Baví mě se asi nejvíc courat pěšky a ta možnost zahnout, sednout si na kafe, kde se mi líbí, druhý den odcestovat do jiného města. To je prostě TOP! Baví mě taky ta rozmanitost – chutí, lidí, měst, přírody. Je to o nových vjemech a ty jsou podle mě potřeba jako sůl.
 2. Cestuješ sama? – Cestuji s přítelem nebo sama. Momentálně cestuji dlouhodobě, takže nemám stabilní bydlení. Když přijedu do Čech, jsem chvíli u rodiny a když se plánuji zdržet déle, tak hledáme pronájem. A takhle je to pak i jinde. Využijeme na pár dní Airbnb a pak sháníme přes místní třeba něco na dýl.
 3. O jaké zemi přemýšlíš? – V lednu teď mizím do Maroka, kde bych chtěla natočit kratší film. Pak bych si chtěla zkusit žít chvíli v Římě a v létě se modlím, aby dopadla Amerika!
 4. Kam pojedeš příště? – Maroko, viz výše.

  Chorvatsko mě bavilo – v létě jsem ho objevovala i jinak, než jako malá holka jen na pláži a v apartmánu. Krásná země.
 5. Plánuješ? – Spíš jo. Trochu musím. Někdy bezmyšlenkovitě rozhodnu další „plán“, někdy se v něm babrám dýl. Teď sice vím, že letím pryč, ale co tam a kde a jak jsem zatím promyslet nestíhala.
 6. Airbnb, hostely, hotely, CouchSurfing? – Všechno! 🙂 Je to o náladě, ale vede Airbnb a hostely. Hotely, když jsou nějaké spolupráce, někdy jsem přeci jen ráda za princeznu. Couchsurfing sem tam, často potřebuji spíše do místa dorazit a jet si hodně svoje, takže bych se hostovi nevěnovala tak, jak mám dojem, že je v případě tohoto typu ubytování na místě.
 7. Co nikdy na cestách nevynecháš? – Focení a natáčení. Někdo se mě ptal, jak si to užívám, když to vlastně pořád zaznamenávám. Mě ale ten audiovizuální záznam těší. Ráda zachytím tu cestu, náladu a patří to ke mně. Někdy víc, někdy míň, někdy jen pro mě, někdy pro blog – to záleží na náladě. 🙂
 8. S průvodcem nebo bez? – Bez! Jen pár tipů na webu, ale není nad náhodné courání městem. Když už jde ale o složitější cestu, výšlap nebo tak – plánuju.
 9. Nejzajímavější jídlo na cestách? – Zatím šneci.

  Víc než ráda objevuji dávno zapomenutá místa. Lásce k ruinám a jejich prolézání se říká URBEX a je to celkem zábavný.
 10. Nejkurióznější zážitek? – Jo, to vím přesně, šití v nemocnici v Chiang Mai, když jsem se rozsekala na motorce. Na ochotu místních nikdy nezapomenu a taky na to, jak jsem si každý den nechávala nohu dezinfikovat od přítele a řvala v hostelových koupelnách. 😀
 11. Kolik zemí máš na kontě? – Uf, počty ne prosím, o tom to přeci není. 🙂
 12. Kde se ti nejvíce líbilo? – Byla jsem teď dlouho v Portugalsku a to mě nejvíce doposud zasáhlo. Bylo to hodně intenzivní a já si tu zemi fakt zamilovala. Vrátím se tam!
 13. Nejoblíbenější místo v ČR? – Doma v posteli u mamky. Jinak celá ČR mě ba. Mám hodně ráda lesy, Šumavu a  Praha je prostě kouzelná.
 14. Co bys dovezla do ČR? – Oceán!
 15. Co bys vyvezla z ČR? – Umračenou náladu.

  Když jste na plážích mimo sezonu, jsou kouzelný, fakt.
 16. Čeho už bylo dost? – Řečí o tom, že to nejde. S tím, ať na mě nikdo nechodí!
 17. Když ne v ČR, tak kde? – V Portugalsku (prozatím).
 18. Pět věcí, které si jako první zabalíš? – Mobil, peněženku, kameru, vodu a brýle.
 19. Máš nějaký cestovatelský hack? – Já ani nevím, asi jedu klasiku, jako většina. Oblečení roluju, letenky kupuju v anonymním okně a tak.
 20. Tvůj nejdelší let? – Nevím teď nejdelší, ale ten, kdy jsem letěla z Berlína do Portugalska jsem spala na letišti a nudila se, tak jsem natáčela video. 😀 youtube.com/watch?v=FaNq7IRjbtI
 21. Spíš v letadle? – Jo, já hrozně ráda spím!
 22. Co posloucháš na cestách? – Jazz na spaní nebo aktualizovaný playlist na Spotify.Pár jsem jich dala do kupy veřejně. weefsworld.eu/?s=spotify
 23. Můžeme tě někde sledovat? – Jou jou, mám blog  weefsworld.eu a Youtube kanál youtube.com/user/weronikadance. Hodně aktivní jsem hlavně na Instagramu – fotky k tomu cestování prostě patří. 🙂 https://www.instagram.com/_weef_/

  Nejkrásnější bylo probudit se tady. Spali jsme s kamarády pod hvězdami na tomto útesu. Nemělo to chybu.

Mrkněte i na odpovědi lidí před Veronikou. Také stojí za přečtení: Rychlé otázky.