Rychlé otázky – Cestování bez cenzury aneb trampoty Dannyho a Gazy (Dan Kuchař)

Dnes se mrkneme na druhou část projektu  “Cestování bez cenzury.” Tentokrát na otázky odpoví můj bývalý spolužák Dan Kuchař, který se toho na základce moc nebál a dle jeho odpovědí to vypadá, že toho moc nebojí ani teď.

 1. Co tě na tom cestování vlastně baví? – Svoboda! Cestování mě absolutně pohltilo a vytrhlo ze stereotypu. Od mé první cesty se už zřídkakdy podívám na TV nebo si zahraji na počítači nějakou hru. Díky cestování jsem si udělal hru ze svého života. A že mě to vybíraní mapy do které se připojím baví skoro nejvíc!
 2. Cestuješ sám? – S Gazou máme společně procestováno přes 30 zemí. Nicméně moje poslední dvě cesty byly sólo. Jelikož jsem společenský typ a rád své zážitky sdílím, tak je pro mě cestování ve dvou zábavnější.
 3. O jaké zemi přemýšlíš? – Není země o které bych nepřemýšlel 🙂 Nedělám si vůči zemím předsudky.
 4. Kam pojedeš příště? – Momentálně mě láká Senegal, Bangladéš nebo Omán. Chystám se ale zároveň na cestu kolem světa, tak se nechme překvapit jak to nakonec dopadne.
 5. Plánuješ? – Ze začátku o dost víc než teď. Momentálně vím, že vše přijde tak jak mám. Takže plánuji opravdu jen základní věci a zbytek nechávám na přítomnosti.

  Skalní město Petra, Jordánsko
 6. Airbnb, hostely, hotely, CouchSurfing? – Snažím se jet hodně low budget, aby zbylo na pivo 😀 Takže mi nedělá problém spaní i na ulici.
 7. Co nikdy na cestách nevynecháš? – Pivo!
 8. S průvodcem nebo bez? – Bez průvodce. Nejcennější rady čerpám od místních nebo ostatních cestovatelů.
 9. Nejzajímavější jídlo na cestách? – Miluji Asijskou kuchyni. Kromě nějakého toho hmyzu jsem ochutnal Balut, což je kachní vejce s nevylíhnutým zárodkem. Vážně nic pro mě.
 10. Nejkurióznější zážitek? – Možná hned na první cestě, když jsme měli overstop v Šanghaji. Za tu krátkou dobu nás stihla okrást čínská mafie, která nás vydírala v místnosti bez oken a značně očesala náš budget. Další zážitek, co rozhodně stojí za zmínku je, když nás nepustili z Iráku zpátky do Iránu z kterého nám letělo letadlo domů. Museli jsme domů přes Irák, kolem Islámského státu a přes celé Turecko jako uprchlíci. 😀

  Výšlap na nejdéle vkuse osídlenou citadelu na světě. Erbíl, Irák
 11. Kolik zemí máš na kontě? – Za dva roky co cestuji jsem byl v 17 zemích v Asii, 15 v Evropě a jediné Maroko s Egyptem v Africe. Předtím jsem byl v několika zemích po Evropě, ale byla to většinou klasická dovolená s rodiči, takže to do cestování ani nepočítám.
 12. Kde se ti nejvíce líbilo? – Na prvním místě mám rozhodně Filipíny. Rád bych také vyzdvihl Vietnam, Indonésii, Gruzii a Írán. Dost se mi také líbil Egypt, který je momentálně hodně levný a bez plno turistů.
 13. Nejoblíbenější místo v ČR? Mám to štěstí, že se mi v létě podařilo pěšky obejít ČR a důstojně se rozloučit před cestou kolem světa. Na téhle pouti se mi rozhodně nejvíce líbilo na Šumavě, severu Čech a jihu Moravy. 
 14. Co bys dovezl do ČR? Rozhodně více optimismu a úsměvů.
 15. Co bys vyvezl z ČR? Aspoň na chvíli každého, aby se lidem víc otevřely oči. Na mě to zabralo
 16. Čeho už bylo dost? – Systému v kterém jsem do nedávna žil.

  Únava a hangover dožene každého. Thajsko
 17. Když ne v ČR, tak kde? Mně se naštěstí líbí téměř všude. 🙂
 18. Pět věcí, které si jako první zabalíš?  Peníze a pas. Bez těchto věcí se neobejdu a vzhledem k tomu, že balím na poslední chvíli, tak jsem sám vždy překvapen, co jsem si zabalil.
 19. Máš nějaký cestovatelský hack? Není to tak úplně legální, takže nebudu jmenovat. Slyšel jsem o jednom sympaťákovi, co si udělal jednoduchý studentský průkaz s fotkou, nechal zalaminátovat a ušetřilo mu to spoustu peněz na vstupných. 😀
 20. Tvůj nejdelší let? Amsterdam -> Šanghaj
 21. Spíš v letadle? Nedělá mi to problém.
 22. Co posloucháš na cestách? Téměř neposlouchám.
 23. Můžeme tě někde sledovat? –  Máme s mým nejlepším kamarádem takovou dvoučlennou cestovatelskou skupinu Cestování bez cenzury. Sledovat nás můžete na fb.com/cestovanibezcenzury, www.cestovanibezcenzury.cz  nebo na instagramu. Díky za otázky Machy a zdar někde ve světe! 🙂 

  Call of duty style v jedné opuštěné vesnici. Kharanaq, Írán

Mrkněte i na odpovědi lidí před Danem. Také stojí za přečtení: Rychlé otázky.