Rychlé otázky – Cestujlevne.com (David Eiselt)

“Cestujlevně” je projekt, který doslova rozscestoval celou republiku. Pokud se chcete dozvědět, jak cestuje David, který za projektem stojí, tak mrkejte na jeho odpovědi. Zjistíte, kam povede jeho další cesta.

 1. Co tě na tom cestování vlastně baví? – Na cestování je nejzábavnější poznávání nepoznaného. Objevit nové chutě, vůně a podlehnout atmosféře, kterou prostě na cestě z a do práce nezažiješ. Nesmíš propadnout monotónnosti života a cestování tě jednoduše drží ve hře.
 2. Cestuješ sám? – Ano, cestuji i sám. Dává to člověku nový pohled a příležitost promluvit si sám se sebou. Jsou to asi ty nejzajímavější rozhovory, které na cestách vedu.
 3. O jaké zemi přemýšlíš? – Tak to vím zcela přesně, o všech. 🙂 Člověk by si neměl klást limity na určité státy. Pokud chceš skutečně cestovat, nebudeš si vybírat.
 4. Kam pojedeš příště? – Nejbližší cestu mám naplánovanou na souostroví Palau v Oceánii.
 5. Plánuješ? – Itineráře si plánuji, neboť se mé cesty skládají mnohdy z několika letenek a nejde je kupovat za běhu.
 6. Airbnb, hostely, hotely, CouchSurfing? – Airbnb mě nijak neoslovilo a pokud není úspora v desítkách procent, dávám přednost klasickým hotelům. Z hostelů jsem již vyrostl a stačí mi maximálně dvakrát do roka.1039752_1092123417466704_6263090524981151120_o
 7. Co nikdy na cestách nevynecháš? – Ochutnat místní jídlo.
 8. S průvodcem nebo bez? – Vždy bez průvodce, jsem spíš cestovatel samotář.
 9. Nejzajímavější jídlo na cestách? – Asijské, zapomeň na poevropštěná jídla, jakmile ochutnáš pravou Asii, jiné jídlo už nechceš.
 10. Nejkurióznější zážitek? – Když jsem se shýbal v Osace pro papírek co mi spadl z lavičky a z křoví na mě vyskočila kočka, která neváhala a párkrát mě sekla. Chvíli mi trvalo uvěřit celé situaci, kdy nic nečekáš, nevíš co se děje a najednou tě spráská japonská kočka 🙂
 11. Kolik zemí máš na kontě? – Nemám představu, jakmile ale spustíme novou verzi webu, bude vše jasně modré na bílém 🙂 Davidův letecký deník
 12. Kde se ti nejvíce líbilo? – Miluji Malajsii, je to pro mne příjemná kombinace moderních technologií s pravou exotikou.
 13. Nejoblíbenější místo v ČR? – Louka u nás na vsi.
 14. Co bys dovezl do ČR? – Pokoru.
 15. Co bys vyvezl z ČR? – Hloupé lidi.
 16. Čeho už bylo dost? – Nějak mě nic nenapadá, snažím se vést svou životní cestu tak, aby nebylo ničeho přebytek.11059339_948886728457041_8462799971489343965_o
 17. Když ne v ČR, tak kde? – Ve srubu ve Skandinávii.
 18. Pět věcí, které si jako první zabalíš? – Noťas, doklady, propisku, Priority Pass a pohodlné triko na převlečení.
 19. Máš nějaký cestovatelský hack? – Úsměv.
 20. Tvůj nejdelší let? – Kuala Lumpur – Londýn Gatwick na palubě AirAsia X, celkem asi 14 hodin v sedačce bez jakéhokoliv servisu i zábavního systému.
 21. Spíš v letadle? – Čas v letadle je pro mne chvílí, kdy si mohu odpočinout a tak trochu nic nedělat. Proto se snažím dohnat kinematografický deficit a sleduji filmy. Usínám spíše na ranních odletech po Evropě.
 22. Co posloucháš na cestách? – Klasiku v podobě Louise Armstronga.
 23. Můžeme tě někde sledovat? – Ještě pár měsíců ne, makáme na konečně pořádném místě pro sdílení cestovatelských zážitků. Chvilku to však zabere.